Terrán tetőcserép menü

Úvodná reč majiteľa

 

Vážený návstevník!

Vítam Vás na oficiálnej domovskej stránke našej spoločnosti Mediterran Slovakia s.r.o.

Čo sa deje, keď oddanosť  rodiny je zachovaná cez viaceré generácie?

Môj otec, Kálmán Mészáros v 1920 na juhu Slovenska začal vyrábať strešnú krytinu.

Vtedy ešte nemohol vedieť, že táto malá firma s dvomi tromi zamestnancami do 2010 rozrastá na multinacionálnu spoločnosť európskej kvality, ktorá zamestná viac ako 250 osôb a je prítomná na trhu v ôsmich krajinách.

Môj otec by sa tiež radoval, že jeho podnikanie je rovnako v rukách našej rodiny. Z generácie na generáciu sme preniesli dôležité posolstvo môjho otca -  zabezpečenie trvácnosti striech, ako toto posolstvo môžeme považovať za výnimočné poslanie.

Vedenie firmy som prebral v roku 1973 od mojich rodičov ako najmladší člen našej rodiny. Výkon našej fabriky založenej na manufaktúrnej báze rozrástla vtedy, keď sme v roku 1993 zabezpečili neustále fungujúci výrobný pás s manuálnym obsluhovaním. Hoci technológia bola založená na manuálnej báze, ale aj v tom čase sme vedeli vyrobiť 1 milión kusov škridiel ročne.

Rýchla technologická inovácia kráčajúca s dobou vo výrobe expandovala v roku 1997, keď do nášho podnikania vstúpila tretia generácia nasledovníkov vedenia spoločnosti. V poslednom desaťročí  sme vybudovali tri výrobné fabriky vybavené nahjmodernejšiou plnoautomatizovanou výrobnou technológiou v Bólyi, Kuntszentmiklśi a vo Vlčanoch v Slovenskej republike. V tomto roku sme zahájili výstavbu novej výrobnej haly v meste Bóly, kde bude spustená výroba na novom výrobnom páse.

Sme pyšní na to, že naša spoločnosť po technologickej a technickej stránke patrí do špičky výroby betónových škridiel v Strednej Európe.

V dnešnej dobe je veľká rarita, že spoločnosť pôsobiaca v Maďarsku je plnej miere v maďarskom vlastníctve. Toto tvrdenie je platné iba na našu spoločnosť v oblasti výroby betónových škridiel. Naviac spoločnosť Mediterrán Betoncserép Kft. je už 96 rokov v rodinnom vlastníctve, pričom ju riadi už tretia generácia rodinných príslušníkov. 

Základnými fiermnými hodnotami našej spoločnosti od začiatkov existencie sú kontinuálna inovácia a neustále udržateľná kvalita našich produktov a vzťahov s našimi partnermi. 

Vždy som veril v to, že my nielen vyrábame a perdávame betónové škridly, ale ponúkame bezpečie pre ľudí, zabezpečíme pre nich teplo domova a zdobíme ich obydlia. Podľa ich vkusu, aby sa ešte viac cítili doma vo svete.

Dr. Mészáros Vilmos